poniedziałek, 21 października 2013

Cynamon lekiem na PCOS

Najnowsze badania przedstawione w International Federation of Fertility Societies dowiodły, iż dodawanie cynamonu do diety znacząco poprawia regularność cykli miesiączkowych u kobiet z zespołem policystycznych jajników (PCOS).

Poprzednie badania wykazały, że stosowanie cynamonu może zmniejszyć oporność na insulinę u kobiet z PCOS . W tym badaniu , naukowcy z Uniwersytetu Columbia przebadali 45 kobiet z PCOS.. Kobiety, które brały udział w eksperymencie, po 6 miesiącach diety, w której do potraw dodawano cynamon, miały widocznie bardziej regularne cykle miesiączkowe, niż kobiety , które były  w grupie placebo. 

Kobiety stosujące cynamon miały średnio 3,82 cykle miesiączkowe podczas 6 miesięcy badania, podczas gdy kobiety w grupie kontrolnej miały tylko 2,2 cykle . Dwie z kobiet w grupie leczonej zaszły nawet spontanicznie w ciążę podczas doświadczenia.

Według Steven'a T. Nakajima , prezesa Society for Reproductive Endocrinology and Infertility, cynamon może być skutecznym i niedrogim lekiem pacjentek z PCOS.

Źródło: www.sciencedaily.com.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz