czwartek, 1 sierpnia 2013

Najgrubsi na świecie

Według najnowszego raportu Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa, najgrubszym narodem świata jest MEKSYK!W 1989 roku zaledwie 10% Meksykanów było otyłych lub miało nadwagę - dziś wskaźniki otyłości biją na alarm! Aż 70% mieszkańców Meksyku ma nadwagę, natomiast ponad 30% to osoby otyłe! Meksykanie pobili amerykańskie rekordy.


Według "Global Post", przyczyną tak chorobliwej nadwagi w Meksyku jest osiadły tryb życia obywateli oraz upodobania do tradycyjnych potraw, takich jak tacos. Ludzie w mniejszym stopniu zajmują się dziś pracą fizyczną, ale w związku z mniejszą aktywnością, wcale nie zmienili swojej kalorycznej diety. Ponadto, w Meksyku jest dostęp do świeżych ryb, czy warzyw i owoców, które są sztandarowymi produktami racjonalnej i zdrowej diety. Produkty te są jednak drogie, dlatego osoby z niższych klas ekonomicznych nie mogą sobie na nie pozwolić.

Kolejne miejsca na podium otyłych narodów zajmują:

  1. Meksyk
  2. Stany Zjednoczone
  3. Syria
  4. Wenezuela i Libia
  5. Trynidad i Tobago
  6. Argentyna i Irak
  7. Turcja
  8. Chile 
  9. Czechy
  10. Liban
A gdzie nie ma problemu nadwagi i otyłości?

Dietetyk na pewno nie znajdzie pracy w Japonii - tam zaledwie 4,5% obywateli ma problem z otyłością. Może warto wziąć przykład z japońskiej diety?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz