piątek, 2 sierpnia 2013

Dieta na brzuch - 5 produktów, które musisz jeść!

Zaczynając plan utraty wagi, większość osób marzy o utracie tkanki tłuszczowej z okolic brzucha. Jest to pierwszorzędny cel osób borykających się z nadwagą. Jednakże, nie ma diety, która powodowałaby utratę wagi jedynie z okolic brzucha! To nie znaczy, że nie można pozbyć się fałdków na brzuchu - należy jednak zmniejszyć ilość tłuszczu w całym ciele.Aby pokonać walkę z tłuszczem na brzuchu warto zacząć od zaplanowania treningów oraz konsekwentnego stosowania niskokalorycznej diety, która zawiera pewne pokarmy ułatwiające spalanie tłuszczu brzusznego.

BIAŁKO

Twoje ciało spala kalorie, aby strawić zjadany przez Ciebie pokarm. Jest to tzw. termogeniczny efekt pożywienia (TEF Thermic effect of food). Istnieją produkty bogate w białko, które zwiększają TEF, a więc odchudzają! Pokarmy, takie jak kurczak, indyk, chude czerwone mięso to przykład produktów, które wymagają sporo energii do prawidłowego trawienia, zwiększając przy tym tempo metabolizmu.

PIKANTNE PRZEKĄSKI

Ostre przyprawy, takie jak pieprz i chilli, zawierają kapsaicynę, która zwiększa metabolizm, spalanie kalorii, a tym samym utratę tłuszczu na brzuchu. Może również stymulować utlenianie tłuszczów, zmuszając organizm do wykorzystania tłuszczu jako paliwa. Spróbuj dodawać kilka papryczek chilli do sałatek!

ZIELONE WARZYWA

Zielone warzywa są jednym z najlepszych spalaczy tkanki tłuszczowej. Większość z nich ma minimalną ilość kalorii, a przy tym dużo błonnika, który sprawia że czujemy się syci po zjedzeniu posiłku. Szpinak, brokuły, cukinia, ogórek, zielona fasolka i sałata to świetny dodatek do dań głównych, przekąsek i sałatek.

MIGDAŁY

Migdały idealnie spalają tkankę tłuszczową. Chociaż mają sporo kalorii, zawierają dużo kwasów tłuszczowych jednonienasyconych zdrowych dla serca, które pomagają zwalczyć głód i poczuć się "pełnym". Ponadto zmniejszają apetyt. Jedz garstkę migdałów dziennie, aby poczuć się lepiej.

TŁUSTE RYBY

Tłuste ryby takie jak łosoś, makrela, leszcz i pstrąg zawierają bardzo dużo kwasów omega-3. Kwasy omega-3 pomagają w "uruchomieniu" lipolitycznych genów, odpowiedzialnych za zwiększenie spalania tłuszczu i "wyłączenie" lipogenicznych genów, które gromadzą tkankę tłuszczową. Dlatego warto zjeść porcję tłustej ryby nawet codziennie.

1 komentarz:

  1. Plan a healthy shopping list a week in advance. Shopping for one week is always a good plan, as it allows you to budget and learn from your mistakes. You will soon learn how much food is ideal and how much you will need to spend.Magical Foods to Burn Belly Fat

    OdpowiedzUsuń